Jartiyer Kullanımı Hakkında!

Jartiyer kullanırken öncelikle içine hava geçirmeyen sıkı naylon külotlu çoraplar yerine kendinizi daha ferah hissedeceğinizi söyleyebiliriz.

Jartiyer kullanmak aslında sanıldığının tersine rahatsız ve zor değildir.

Bir kaç pratik noktaya dikkat etmek size yepyeni bir giyim tarzının kapılarını açabilir.
 
 
 
 
* Külodunuzu her zaman jartiyerinizin üstüne giyin. Böylece külotunuzu çıkartmanız gereken durumlarda; örneğin tuvalette jartiyerinizi çıkartmak zorunda kalmazsınız. Moda amaçlı iç çamaşırı fotoğraflarında hep jartiyerlerin külotların üstüne giyildiğini görürsünüz ancak bu giysinin daha iyi görünmesi içindir ve günlük yaşamda pek kullanışlı bir durum değildir.
 
 
* Dar giysiler ile jartiyer kullanmayın, bu tarz bir giyimde jartiyerinizin stripeları ve klipsleri giysinizden belli olur, bu hoş olmayan bir görüntüdür. Yine de külotlu çorap giymek istemiyorsanız ''stay-up'' tarzı jartiyersiz de bacakta durabilen çorapları deneyebilirsiniz.
 
 
* Jartiyerinizi giydikten sonra stripeları çoraplara tutturmakta zorluk çekebilirsiniz. Bunun iki çözümü vardır; stripelar ayarlıdır, en uzun pozisyona getirin, klipsi çorabınıza tutturun ve ardından stripeları gerektiği kadar ayarlayarak kısaltın. Bir başka yol da jartiyerinizi giymeden klipslerini çoraplarınıza tutturmaktır. Oturun ve çoraplarınızı giyin, ardından jartiyerinizi giymeden klipslerini çorabınıza tutturun. Daha sonra ayağa kalkarak jartiyerinizi belinize bağlayın. İkinci metodun biraz daha pratik olduğunu söyleyebiliriz. Her defasında stripeların ayarıyla oynamak zorunda kalmazsınız.
 
 
* Jartiyerlerin farklı modelleri vardır, stripelar genelde dört tanedir. İkisi önde ikisi de yanlarda olur. Yan stripelar ender olarak bazen arkada olabilir. Jartiyerinizi giyerken öndeki stripeları kendi hizasında çorabınıza tutturun. Ancak diğerlerini yanda da arka da olsa mutlaka çorabınızın yan tarafına tutturun. Jartiyerinizin arka (ya da yan) stripeları arkanızda kalırsa, oturduğunuz zaman aşırı gerilmeden dolayı çoraptan ayrılabilir. Doğrusu, oturduğunuz zaman jartiyerinizin önde olmayan stripelarının bacağınızın yan tarafında kalmasıdır.
 
 
* Eğer jartiyerinizle birlikte dantelli bir jartiyer çorabı kullanıyorsanız jartiyerinizin klipslerini dantelin ince olduğu bölgelere takın. Böylece daha sağlam tutacaktır.
 
 
* Son zamanlarda jartiyer çoraplarının çoğu jartiyersiz de kullanabilmelerini sağlamak için stay-up olarak üretilmektedir. Bu model çorapların dantel kısımları şeritler halinde silikon tabakalarla kaplanmıştır. Ancak gerçek jartiyer çorabı silikonsuz olur. Eğer silikonlu bir çorabı jartiyerinizle kullanmak durumunda kalırsanız klipsleri çoraba tutturmakta zorluk çekebilirsiniz. Bu durumda jartiyerinizin klipsini çorabın silikon şeritlerinin olmadığı ara kısıma tutturun, böylece daha sağlam duracaktır. Bir çok kadının jartiyerlerlerle ve jartiyerli iç çamaşırlarıyla sorunu kendilerine yakışmayacağı düşüncesinden başlar. Aslında jartiyerler kalın basenleri örtmek ve ''dikkati başka yere çekmek'' için oldukça uygundur. Kilolu da olsanız asla bu tip çamaşırların size yakışmayacağını düşünmeyin, önce aşağıdaki önerilere bir göz atın...
 
 
- Her zaman geniş yüzeyli jartiyerleri ya da jartiyerli büstiyerleri tercih edin. Bu tip çamaşırlar korse gibi toparlayıcı özelliğe sahiptir hem de örtücü olduğu için daha şık duracaktır.
 
 
- Bu çamaşırlarla kullanılacak çorabın tipi çok önemlidir. Son günlerde kullanışlı olmalarından dolayı daha yaygın bulunan ''stay-up'' çoraplar sizin için uygun olmaz. Sebebi ise bu çorapların dantel kısımlarına kaplanan silikonların çorabın kumaşı kadar esneyememesidir. Bacaklarınız çoraptan taşmış gibi görünebilir. Bu durum da bacaklarınızın aslında olduğundan daha kalın gözükmesine yol açar. Doğru yol silikonsuz hatta dantelsiz jartiyer çoraplarını tercih etmektir. Bu çoraplar daha çok esneyebileceği için bacağınızın şeklini alır ve daha güzel görünmenizi sağlar.
 
 
- Genel bir yaklaşım olarak elinizden geldiğince koyu renkleri tercih etmenizde de fayda var.
 
Genelde bu tip çamaşırların kendilerine yakışmayacağını düşünen kadınlar bu kuralları yerine getirerek sahip oldukları çamaşırları giyip aynanın karşısına geçtiklerinde artık yeni bir iç giyim tarzına geçiş yapmış olurlar..
 
 
 
 
Erkekleri baştan çıkartma sanatı adında bir kitap yazılsaydı verilen maddeler arasında muhakkak jartiyer kendine iyi bir yer bulurdu.
 
 
 
Çünkü bir kadına yer yüzünde en çok yakışan iç çamaşır türevlerinden birisidir jartiyer. Tabii giyinince iş bitmez asıl yetenek onu doğru bir şekilde kullanabilmekten geçer.
 
Uygun jartiyer kullanımı hakkında bir kaç bilgi vermek gerekirse, öncelikle ten renginiz ve vücud şeklinize en uygun modeli bulmalısınız keza karşı cinsi baştan çıkartıcam derken baştan çıkan ama eli boş kalan taraf siz olabilirsiniz.
 
 
Eğer daha önce hiç jartiyer kullanmadıysanız önce evde bir kaç deneme yapın. Çünkü giyinmesi kadar rahat etmesi de çok önemli bir şeydir. Hatta çıkartması ise ayrı bir sanat dalına giriyor. İkinci dikkat etmeniz gereken şey ise jartiyerin çorabı. İnce çorap olduğu için oturup kalktığınız zaman onu tutan stripelar (jartiyeri tutan klipseler) sayesinde bacaklarınız-dan kolayca sıyrılabilir bu durumda sürekli çorabınızı çekiştirme sendromu yaşayabilirsiniz. Önerimiz ise jartiyer çoraplarının üst kısımları silikonlu yani giyindiğiniz de bacağınıza yapışan türünü tercih etmeniz. Eğer ince çorap yerine dantelli bir çorap kullanıyorsanız striperları dantele sıkıştırmanızı tavsiye ederiz böylece daha sağlam olacaktır.
 
Jartiyer kullanırken en çok yaşanılan şey striperların çıkmasıdır. Düşünsenize sürekli lavaboya gidip bununla uğraştığınızı tam bir işkence. Bu durumdan kurtulmak ise oldukça basit. En uygunu önden iki arkadan iki tane striper olanları tercih etmeniz.
 
 
Son bir uyarı jartiyer kullanacağınız zaman dar etek ve dar kotlardan kaçının çünkü jartiyerin hatları belli olduğu takdirde oldukça itici bir görüntü vermiş olabilirsiniz.
 
GECE GİYİM © 2018
Bu E-ticaret sitesi bir eticaretci.com projesidir.