Tanga Nedir

Tanga hem kadınlar hem erkekler tarafından giyilen bir iç çamaşırı ve mayo tipidir. Ürün önden normal bir bikini altı gibi görünür ama ürünün popo kısmındaki yoğunluğu minimumdur. Ürünün arka kısmı genelde çok ince bir üst lastikli şerit ve ondan aşağı dikey inen ve popunun arasından geçerek ön kısım ile birleşen bir ipten ibarettir. Tiplerinden biri G-String ya da T-Back olarak tanınır ve bu üründe arka kısım sadece esnek bir ipten teşkildir. Aslında ipkini (tanga) ve g-string terimleri sıksık birbirlerinin yerine kullanılırlar. (thong ve g-string) Bunlar farklı farklı kıyafetleri anlatabilir.

Detayları için tasarım ve çeşitleri incelemelisiniz. Kalınlık, malzeme ve arka kısım tipi ve kumaşı gibi birçok faktöre bağlı olarak değişik stillerde üretilir ve hem erkekler hem de kadınlar tarafından dünyanın birçok yerinde kullanılmaktadır. Bu ürün Brezilya'da diş ipi anlamına gelen bir terim ile (fio dental) ifade edilir. Kelimenin aslı (thong) eski İngilizce deki thwong kelimesinden türer ve esnek deri şerit anlamını taşır. Birçok dilde bu kıyafet için İngilizce String (İp) kelimesini kullanmaktadır ve çoğunda G ön eki bulunmamaktadır.

Gene ipkini için kullanılan diğer genel bir terim de tangadır. Özellikle Almanlar bu çeşidi kıyafetler için kullanırlar. Peştamal formatındaki ipkinilerin insan kıyafetlerinin en eski türü olduğuna inanılmaktadır. Bunlar genellikle erkekler tarafından giyilmiş kıyafetlerdir. Düşünülen, bu kıyafetlerin erkek anatomisini korumak, desteklemek ya da saklamak için tasarlanmış olduğudur. Peştemaller büyük olasılıkla insanlar tarafından ilk üretilen kıyafetlerdir. Sahara altı Afrika'nın ılık iklimlerinde ortaya çıkan bu kıyafetler yaklaşık 75,000 yıl önce giyilmiştir. Güney Afrika'ın Khoisan kabilesi gibi kabileler tangaları yüzyıllarca giymişlerdir. Benzer bir durum da 2000 yıllık Japon fundoshi stilidir. Bu erken dönem tanga türleri erkek jenital organları düşünülerek üretilmiş kıyafetlerdir. Ayrıca Amerika'daki eski Vahşi Batı'yı gösteren birçok fotoda fahişelerin arka kısmı popolarının arasındaki bir ipten ibaret bir iç çamaşırı giydikleri görülebilir.